+420 724 774 294

Často kladené otázky

Na nejčastěji kladené otázky odpovídá ředitelka modelingové agentury LB Models, paní Linda Chára. Naší prioritou je otevřenost a individuální přístup - pokud tedy máte jakýkoliv jiný dotaz či podnět, tak nás neváhejte kontaktovat. Na veškeré zprávy budeme reagovat v nejkratším možném termínu.

Mám zájem o modeling, focení, reklamu nebo film. Co mám pro to udělat?
Na našich webových stránkách vyplňte dotazník, který naleznete zde. My Vás budeme kontaktovat na e-mail do 4 týdnů od odeslání dotazníku.

Co následuje, když vyplním dotazník?
Budeme Vás zpětně kontaktovat na e-mailu a pozveme Vás na schůzku či casting.

Co mě bude čekat na schůzce či castingu?
Obdržíte kompletní informace o možné spolupráci. Schůzka je jen informativní.

Je casting zpoplatněný?
Casting je zdarma.

Mám u Vás šanci, i když nemám výšku a míry jako modelka/model?
LB Models se specializuje i na výběr uchazečů o reklamu, film či casting, kde není výška ani míry podmínkou. U focení není výška podmínkou jako u modelingu.

Dočetla jsem se na internetu, že když má agentura zájem o modelku/modela, tak prvotní investici do modelky/modela by měla hradit agentura (za portfolio fotografií, choreografii, atd... ). Je to pravda?
Každá agentura má své podmínky i požadavky, záleží jak má nastavené smlouvy. Nicméně k dotazu: za těchto podmínek je pro Vás připravena exkluzivní smlouva. Tato smlouva je výhodná jen pro agenturu, nikoliv pro Vás! Na toto téma jsem mnohokrát hovořila s modelkami/modely, kteří takovou smlouvu podepsali. Výsledek? Kdyby věděli, co je čeká na základě exkluzivní smlouvy, tak by ji nikdy nepodepsali. Všichni mi sdělili, že to pro ně bylo na začátku sice výhodné, že nemuseli investovat ani korunu, ale ve výsledku by raději nějakou částku investovali do sebe a mohli tak být svým pánem a ne otrokem agentury. Jakoukoliv investici vkládáte jen do sebe. Vše děláte jen pro sebe.

Na internetu jsem četla různé recenze, mohu tomu věřit?
Z vlastních zkušeností vím, že na internetu je mnoho nepravdivých a zkreslených informací. Vždy vycházejte z vlastního úsudku. Pokud jsou pro Vás velmi důležité recenze, tak zde přikládám odkaz s recenzemi od našich klientů, modelek, modelů a nových tváří. To je jediný seriózní zdroj, kde je uvedeno jméno, fotografie a text, který nám dotyčný sám napsal.

Jak poznám dobrou a seriózní agenturu? Již jsem měla špatnou zkušenost s agenturou a nechci se znovu nechat oklamat.
Jsou agentury dobré, tak jako špatné. S tímto se bohužel budete setkávat v každém odvětví. Velmi důležitý je přístup agentury vůči Vaší osobě. Jak se k Vám chovají? Cítíte se na pohovoru dobře? Co říkají, tak také dělají? Seriózní společnosti Vám již na začátku sdělí kompletní informace k možné spolupráci. Vše co Vám říkají, musí být také uvedeno ve smlouvách. Vždy se vychází ze smluv. Co je ve smlouvě, tak je platné. Je hezké, že Vám říkají, že ihned po podpisu smlouvy se z Vás stane Hvězda, ale opak bývá pravdou.

Je problém, že nemám profesionální fotky?
Naopak, potřebujeme od Vás fotografie, jak skutečně vypadáte.

Když mi ještě není 18 let, může být na castingu můj zákonný zástupce nebo někdo dospělý z rodiny?
Casting probíhá v zasedací místnosti, kde má každý své místo u stolu a je pro něho také připraveno občerstvení. Počet míst máme velmi omezený. Proto prosíme, aby na Vás rodiče či rodinní příbuzní počkali (např. v pasáži Fénix je Divadelní kavárna, kde se zatím nohou občerstvit). Pokud o Vás budeme mít zájem, další schůzka již probíhá v naší kanceláři, kde je důležité, aby s Vámi byl zákonný zástupce.

Specializujete se i na děti?
Pokud je Vám 13 let a více, tak nás můžete kontaktovat. Na našich webových stránkách vyplňte dotazník, který naleznete zde. My Vás budeme kontaktovat na e-mail do 4 týdnů od odeslání dotazníku.

Linda Chára
director

Naše stránky využívají soubory cookies (Informace o zpracování osobních údajů). Seznam cookies a nástroje k jejich vymazání najdete v prohlížeči. Souhlasím, zavřít upozornění.